ДБР повідомило про підозру псевдоголові окупаційної адміністрації Мангушу та ще трьом зрадникам, які перейшли на бік агресора та очолили міністерства в т.зв. «днр» та генпрокуратуру в «лнр»

20/07/2022

Працівники ДБР повідомили про підозру чотирьом правоохоронцям Луганської та Донецької областей, які перейшли на бік агресора.

У травні 2022 року представники країни-агресора запропонували правоохоронцю, який залишився на окупованій території, обійняти посаду «виконувача обов’язків голови адміністрації селища міського типу Мангуш ДНР».

Зрадник погодився обійняти посаду та розгорнув активну діяльність: почав проводити так звані брифінги та зустрічі з громадянами смт Мангуш, підприємств, установ та організацій, окупаційними ЗМІ тощо.

ДБР підозрює його у добровільному зайнятті посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Псевдо виконуючому обов’язків голови адміністрації смт Мангуш ДНР загрожує позбавлення волі строком до 10 років.

Крім того, повідомлено про підозру ще трьом колишнім правоохоронцям з Донеччини та Луганщини. Звільнившись з роботи у 2020 році, вони виїхали на тимчасово непідконтрольні території. Після початку російської агресії вони засвітились на посадах директора «державної служби Міністерства юстиції» і заступника Міністра юстиції так званої донецької народної республіки. Експравоохоронець з Луганську обійняв посаду заступника генерального прокурора псевдореспубліки «лнр».

ДБР також повідомило їм про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1. ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

Санкція статей передбачає позбавлення волі строком до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.