Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру правоохоронцю, який вимагав 20 тис. доларів за повернення викраденого елітного авто

18/08/2022

Працівники Територіального управління ДБР у Києві повідомили про підозру правоохоронцю у незаконному заволодінні автомобілем та шахрайстві. Він також підозрюється у несанкціонованому копіюванні інформації з державних автоматизованих систем.

Встановлено, що правоохоронець вилучив автомобіль еліткласу - Lincoln Aviator у компанії, якій офіційно було передано транспортний засіб на тимчасове зберігання. Свої дії він виправдовував введенням воєнного стану.

Правоохоронець повідомив представників підприємства, що начебто автомобіль знаходиться в розшуку і проходить по кримінальному провадженню.

Після використання авто у власних цілях упродовж декількох днів, правоохоронець вирішив заробити грошей на ньому. Він організував зустріч із представником компанії, почав його залякувати вигаданим кримінальним провадженням, у якому начебто фігурує цей автомобіль. За 20 тис. доларів США зловмисник був готовий «закрити очі» на досудове розслідування і повернути авто.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний скористався службовим доступом до Інформаційного порталу автоматизованих систем і передав персональні дані щодо двох цивільних осіб своєму знайомому, чим спровокував виток інформації.

Таким чином, правоохоронець підозрюється у незаконному заволодінні транспортним засобом (ч. 1 ст. 289 ККУ), шахрайстві (ч. 3 ст. 190 ККУ) та несанкціонованому копіюванні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, у тому числі вчиненому повторно (ч. 2,ч. 3 ст. 362 ККУ). Передбачене статтями покарання - позбавлення волі строком до 8 років. 

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.