ДБР повідомило про підозру посадовцю, який закупив для БТР шини, вироблені у 80-х роках

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем тимчасово виконуючому обов’язки начальника відділення забезпечення автотранспортом центру обслуговування підрозділів Головного Управління Національної поліції у Запорізькій області. Посадовець здійснив закупівлю непридатних для експлуатації шин для комплектації спецтехніки, що мала використовуватися під час проведення Операції об’єднаних сил.

Досудовим розслідуванням встановлено: начальник відділення забезпечення автотранспортом здійснив закупівлю  непридатних для експлуатації шин 1980 року випуску на суму 249 тисяч гривень.

Важливо: згадані шини були закуплені під виглядом нових та призначалися для комплектації спецтехніки БТР-80. Згодом їх було передано батальйону поліції особливого призначення ГУ Нацполіції у Запорізькій області для використання під час проведення Операції об’єднаних сил.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки у Запорізькій області ДВБ Нацполіції України.

Кваліфікація: зловживання службовим становищем, тобто умисне, в інтересах третіх осіб використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом (ч. 2 ст. 364 Кримінального Кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.