ДБР повідомило про підозру посадовцям виправної колонії, які допустили забруднення довкілля на Харківщині (ВІДЕО)

19/08/2021

Екологічні злочини несуть загрозу здоров’ю та життю людей, зменшують наш природний потенціал та завдають величезні збитки Україні. Часто такі злочини стають можливими через недбалість посадовців. Саме тому ДБР приділяє особливу увагу розслідуванню та боротьбі з правопорушеннями проти довкілля

Одним із прикладів системної роботи ДБР з протидії екологічним злочинам є такий факт:

Працівники Територіального управління ДБР Полтави повідомили про підозру двом посадовцям Темнівської виправної колонії та директору держпідприємства, що працює при колонії та виробляє деталі для автотранспорту.

Заступник начальника колонії, начальник експлуатаційного відділу колонії та директор держпідприємства протягом тривалого часу допускали викиди стічних вод від виробництва в річку Уди.

Через це відбулося забруднення води та прилеглої території, виникла небезпека для життя та здоров’я людей, а сума завданих збитків оцінюється у 468,5 млн гривень. До цього призвели несумлінне та неналежне ставлення посадовців до своїх службових обов’язків.

Трьом посадовцям повідомлено про підозру у службовій недбалості, забрудненні земель та порушенні правил охорони води, які спричинили тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367, ч 2. ст. 239, ч. 1 ст. 242 КК України).

Їм може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.