Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру посадовцям військової частини з Київщини, які безпідставно «виписували» собі бойові виплати

15/08/2023

Працівники ДБР повідомили про підозру ще двом посадовцям військової частини з Київщини, які безпідставно «виписували» собі бойові виплати, перебуваючи в глибокому тилу.

Бюро спільно з СБУ на початку поточного року викрили оборудки с бойовими доплатами в одній з військових частин Київщини. Шість посадовців після запровадження додаткової винагороди для військовослужбовців на початку повномасштабної агресії вирішили збагатитися на бойових виплатах. Вони щомісячно нараховували доплату в 100 тисяч гривень підлеглим, які перебували у Києві, а не на передовій.

Щодо чотирьох посадовців - заступника командира – начальника штабу військової частини, командира дивізіону, заступника командира 1-го батальйону та командира роти, які нарахували доплати сумарно на майже 9 мільйонів грн обвинувальні акти вже скеровано до суду.

Наразі повідомлено про підозру ще двом посадовцям – командиру одного з батальйонів та начальнику відділення обліку особового складу військової частини, які завдали збитки державі незаконними виплатами на понад 4,5 мільйона гривень.

Всі військові посадовці обвинувачуються та підозрюються у недбалому ставленні до військової служби (ч. 4 ст. 425 КК України).

Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Дарницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону у сфері.