Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру посадовцям сільради на Львівщині, які незаконно приватизували ділянки, запроєктовані під будівництво дороги

08/02/2024

Працівники ДБР повідомили про підозру організатору та 5 учасникам організованої злочинної групи з-поміж посадовців Солонківської сільської ради під Львовом. Вони незаконно вилучили з комунальної власності три земельні ділянки вартістю 2,7 млн грн.

Голова постійної комісії з агропромислового комплексу сільської ради вирішив незаконно приватизувати земельні ділянки на території громади. Він знав, що на цій землі мала б пролягти дорога, яка згідно з генпланом Львова мала з’єднати два райони міста.

Голова комісії залучив до оборудки керівника відділу архітектури та містобудування, фахівця земельного відділу Солонківської сільської ради, державного реєстратора та керівника землевпорядної організації.

Фігуранти шукали пільговиків, які мають право на виділення безкоштовних ділянок, щоб використати їх особисті дані. Від імені пільговиків посадовці подали звернення до сільради з проханням надати дозвіл на затвердження проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність.

Після необхідних погоджень та голосування на сесії ділянки загальною площею 0,3 га перейшли у власність підставних осіб, проте реально розпоряджалися землями посадовці.

Продати отримані ділянки фігуранти не встигли – за клопотанням ДБР суд наклав на них арешт.

Про підозру у зловживанні службовим становищем повідомлено організатору оборудки (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України) та п’ятьом учасникам (ч.2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України.) .

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Триває розслідування щодо протиправної передачі інших земельних ділянок у межах червоних ліній проєктованих доріг.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.

У травні минулого року ДБР завершило розслідування щодо посадовця Держгеокадастру, причетного до махінацій з землею.