ДБР повідомило про підозру податківиці, яка «не помітила» недоплати майже 50 млн гривень екологічного податку гірничо-збагачувальним комбінатом

11/10/2021

Працівники ДБР повідомили про підозру начальниці одного з відділів податкової у Дніпропетровській області, яка не вказала в акті перевірки ухилення від сплати приблизно 50 млн гривень екологічного податку ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».

Оперативники ДБР встановили, що працюючи на посаді головного державного ревізора-інспектора одного з відділів Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, посадовиця проводила планову документальну перевірку гірничо-збагачувального комбінату, на якому видобували залізну руду.

Під час перевірки вона виявила, що підприємство сплатило 68 млн гривень екологічного податку замість 115 млн гривень, але не вказала це порушення в акті перевірки.

Через це державний бюджет недоотримав 47 млн гривень.

Податківиця підозрюється у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.