Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру олігарху путіна Гінеру, який побудував в Криму теплоелектростанції та постачав боєприпаси армії рф

04/08/2023

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру олігарху путіна, президенту ФК «ЦСКА» Євгенію Гінеру, який побудував в окупованому Криму дві теплоелектростанції та поставляв армії рф боєприпаси.

Встановлено, що у 2019 році підозрюваний через підконтрольну йому компанію забезпечив будівництво Балаĸлавської (Севастопольская ПГУ-ТЭС) та Таврійської ТЕС (Симферопольская ПГУ-ТЭС) на території тимчасово окупованого Криму.

Ці електростанції були приєднані до електричних мереж рф. Таким чином підозрюваний заподіяв шкоду енергетичній безпеці України, сприяв залежності Криму від рф в енергетичному секторі.

Також встановлено, що у 2022 році підозрюваний як власник управляючої компанії «АО «КБАЛ им. Л.Н. Кошкина» надав вказівку здійснювати постачання патронів для різних видів стрілецької зброї до міністерства оборони, збройних сил та інших військових формувань рф.

Він забезпечив постачання значної кількості патронів російським військам за весь період часу збройної агресії проти України.

Гінеру заочно повідомлено про підозру у пособництві вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України, які призвели до тяжких наслідків за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, що фігурант через пов’язаних осіб на території України є одним із бенефіціарів групи компаній VS Energy International Ukraine та володіє корпоративними правами ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», АТ «Чернівціобленерго», АТ «Житомиробленерго», АТ «Херсонобленерго» та АТ «ЕК Севастопольенерго», а також готелями, металургійними заводами та торговельними центрами.

На цей час Вищим антикорупційним судом розглядається позов Міністерства юстиції України, поданий на основі матеріалів ДБР, щодо стягнення цих активів в дохід держави.

Раніше судом за клопотаннями ДБР прийнято рішення про арешт семи готелів та двох торгових центрів, якими фактично володіють громадяни держави-агресора.

У лютому поточного року за матеріалами ДБР судом стягнуто у дохід держави контрольний пакет акцій (88,9% акцій) банківської установи, бенефіціарним власником якої є президент російського футбольного клубу «ЦСКА» Євгеній Гінер.