Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру офіцерам-зрадникам з Криму, які серед іншого брали участь у знищені житлових кварталів Маріуполя (ВІДЕО)

30/01/2023

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику штабу Центру бойового забезпечення Військово-Морських Сил Збройних Сил України та командиру групи інженерного забезпечення з Криму, які у 2014 році перейшли на бік ворога.

Після захоплення окупантами військової частини в АР Крим начальник штабу та командир групи відмовилися передислокуватись на підконтрольну територію та присягнули на вірність агресору.

Нині колишні українські військові прислуговують окупантам у складі «міжнародного протимінного центру збройних сил російської федерації». До їх обов’язків входить інженерне забезпечення окупаційних військ рф, в тому числі по замінюванню території України, інфраструктурних об’єктів, адміністративних та цивільних будинків.

Вони за вказівкою окупантів використовують розмінувальну техніку для обстрілу не лише українських військових, а й цивільних об’єктів. Зокрема, за оперативними даними, саме ці зрадники стоять за використанням установки УР-77 «Метеорит» у міських кварталах Маріуполя.

На додаток, родичі одного зі зрадників проживають у Львівський області. Приблизно за місяць до повномасштабного вторгнення він попередив, що скоро разом з російською армією прийде «звільняти» їх. Матір та сестра одразу ж виїхали за кордон. Батько з бабусею залишились в Україні, ховаючись від ворожих ракет, чекали на свого «визволителя».

Колишнім військовим заочно повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Державне бюро розслідувань системно документує дії військових-зрадників, які перейшли на бік ворога у 2014 році й сьогодні воюють проти України на боці агресорів. Така робота є фундаментом для подальшого притягнення цих осіб до відповідальності.

Так, за матеріалами ДБР засуджено до 13 років ув’язнення матроса-зрадника з Криму, який потрапив у полон на Херсонщині.