ДБР повідомило про підозру очільнику районної МСЕК Київщини, який разом зі співучасниками брали гроші у поранених на фронті бійців

14/01/2022

Державне бюро розслідувань продовжує вживати усі необхідні заходи задля виявлення та припинення діяльності організованих злочинних груп, що намагаються нажитися на військовослужбовцях, які отримали поранення під час бойових дій в ході проведення Операції Об’єднаних Сил на сході України.

10 січня 2022 року слідчі ТУ ДБР Києва повідомили про підозри організатору злочинної групи та його пособникам за фактами одержання хабарів від поранених на фронті військовослужбовців та колишніх військовослужбовців ЗСУ.

Нагадаємо, що у липні 2021 року ДБР викрило діяльність ОЗГ у складі:

  • організатора - Голови міжрайонної Броварської медико-соціальної експертної комісії,
  • двох пособників - колишнього начальника медичної служби військової частини, якого звільнили за хабарництво, та цивільної особи.

Вони брали гроші у поранених військовослужбовців ЗСУ та інших учасників ООС за оформлення групи інвалідності, а також брали гроші за визначення зв'язку поранення або каліцтва отриманих під час бойових дій та проходження служби. Задокументовано отримання неправомірної вигоди на загальну суму 21 тис. доларів США.

Найближчим часом обвинувальний акт буде направлено до суду.

Кваліфікація: одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третіх осіб, вчинене організованою злочинною групою (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура міста Києва, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.