Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру очільнику окупаційної поліції селища у Куп’янському районі

08/12/2022

Працівники ДБР у взаємодії з Нацполіцією Харківщини повідомили про підозру колишньому правоохоронцю, який під час окупації Куп’янського району Харківської області очолив так званий пункт поліції у селищі Шевченкове.

Колишній правоохоронець після захоплення району російськими військами написав заяву на ім’я голови окупаційної адміністрації, в якій попросив призначити його па посаду поліцейського.

Чоловік підписав договір про роботу на окупантів та став дільничним інспектором, а згодом очолив пункт окупаційної поліції у Шевченкові. Він забирав у місцевих мешканців техніку, а також здавав окупантам місцевих учасників АТО.

Колишньому правоохоронцю заочно повідомлено про підозру у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.

Раніше ДБР повідомило про підозру колишній працівниці правоохоронного органу з Куп’янська, яка під час тимчасової окупації міста працювала на загарбників та очолювала слідчий відділ у фейковому правоохоронному органі окупантів.