ДБР повідомило про підозру колишньому Міністру енергетики у сприянні терорганізаціям «Л/ДНР» (ВІДЕО)

12/11/2021

Слідчі ДБР здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо злочинної схеми сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України, до якої входив колишній Міністр енергетики та вугільної промисловості та чинний народний депутат України.

Встановлено, що організатори налагодили поставки вугільної продукції з тимчасово окупованих територій за кошти українських держпідприємств на суму приблизно 1,5 мільярда гривень.

Поставки відбувались наприкінці 2014 – початку 2015 років за співучастю колишнього високопосадовця, який наразі є народним депутатом України. Зловмисники організували схему поставок вугілля з ОРДЛО за безпосереднього сприяння вищих представників влади Російської Федерації.

Одному з учасників, який забезпечував поставки вугілля з тимчасово окупованих територій, слідчими ДБР ще 19 вересня 2021 року повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 500 мільйонів гривень. На цей час він утримується під вартою.

12 листопада 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України) іншому співучаснику злочинів – колишньому Міністру енергетики та вугільної промисловості.

У змові з посадовцями українських держорганів та підприємств, представниками влади РФ він організував придбання вугілля у підконтрольних терористичним організаціям підприємств за державні кошти.

Ці дії поставили енергетичну сферу України у залежність від РФ та терористичних організацій «Л/ДНР», чим підірвали економічну безпеку держави у 2014–2015 роках, позбавили нашу країну можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надали Російській Федерації більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення підривної діяльності проти неї.

Санкція статі передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Наразі ексміністр переховується від українського правосуддя за кордоном. Повідомлення про підозру відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КПК України надіслано на адреси останніх відомих місць його проживання.

Також на виконання ч. 2 ст. 297-5 КПК України, з метою належного забезпечення підозрюваному права на захист, копії письмового повідомлення про підозру надіслані його захиснику.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР та СБУ.