ДБР повідомило про підозру двом поліцейським, які викрали людину з метою шантажу та вимагання коштів

25/08/2021

Слідчі Теруправління ДБР Києва за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили про підозру двом поліцейським та громадянину, які викрали людину у одному із районів столиці та вимагали в неї хабаря.

Встановлено, що громадянин України, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності, дізнався про те, що його знайомий перебуває у розшуку за шахрайство.
Він вирішив скористатися ситуацією та домовився із двома працівниками одного з райуправлінь поліції Києва про імітацію затримання даної особи з метою шантажу та вимагання коштів.

Наприкінці квітня 2021 року поліцейські та громадянин викрали потерпілого та почали вимагати у нього 10 тис. доларів США за неповідомлення про його місцезнаходження.

Потерпілий не мав таких коштів і зумів зібрати лише частину – 95 тисяч гривень, які і віддав викрадачам. Після цього його відпустили.

Поліцейські та їхній спільник підозрюються у викраденні людини за попередньою змовою групою осіб та в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням (ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 368 КК України).

Їм може загрожувати позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Слідчі ДБР провели обшуки за місцем проживання та місцем роботи підозрюваних, вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів та відсторонення від посад.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – Нацполіція.