Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозри підприємцям з Житомирщини, які закупили продукцію «днр» на 50 млн грн

02/05/2023

Працівники ДБР повідомили про підозри підприємцям з Житомирщини, які в обхід законодавства купували продукцію «днр» та реалізовували на українському ринку. Зокрема, про підозру повідомлено організатору схеми, а також одному із директорів та головному бухгалтеру приватного підприємства із Житомирщини.

Вони фактично фінансували незаконну терористичну організацію, підконтрольну рф.

Встановлено, що організатори у травні 2017 року створили 7 фірм у різних регіонах України, директорами яких були підставні особи. Ділки нібито укладали договори із фірмами рф на купівлю ливарної продукції, а саме – обладнання для гірничодобувної та гірничо-переробної промисловості. Проте, товар насправді виготовлявся на території так званої «днр». Для обходу українського законодавства, продукція перевантажувалася у місті Таганрог Ростовської області рф, а у сфальсифікованих документах зазначався інший виробник.

Працівники ДБР встановили, що зловмисники діяли за попередньою домовленістю із підприємствами, що перебувають на тимчасово окупованій території.

Злочинна діяльність була зупинена до повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. Тоді СБУ провела обшуки на підприємствах. Наприкінці 2022 року прокуратура передала це провадження до ДБР.

Комерсанти встигли укласти 13 контрактів на загальну суму в майже 50 млн грн. Власники бізнесу частину прибутку сплачували у вигляді податків до так званого «міністерства доходів та зборів днр». Надалі кошти використовувались для фінансування незаконних військових формувань терористичної організації.

Троє ділків підозрюються у фінансуванні тероризму, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 258-5 КК України).

Їм може загрожувати до 10 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.