Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило підозру севастопольським беркутівцям, які продовжили знущатись з активістів Майдану під час окупації АР Крим

22/05/2024

ДБР повідомило про підозру ще чотирьом співробітникам Севастопольського «Беркуту», у тому числі командиру взводу. Вони втекли зі зброєю та пішли на службу до окупанта. Зокрема, допомагали агресору захопити Крим та знущались з активістів «Майдану» та українських журналістів на блокпостах.

Зрадники упродовж 2013–2014 років разом зі спецпризначенцями інших підрозділів «Беркуту» брали участь у силовій протидії мирним акціям протесту в Києві. Екскомандир навіть вихвалявся у засобах масової інформації про участь у розстрілі беззбройних активістів Майдану. За його безпосередньої участі було вбито 3 учасників акцій протесту, 15 громадянам завдано тяжких тілесні ушкодження, 60 – середньої тяжкості, 126 – легкі тілесні ушкодження.

Підозрювані в останні дні колишнього режиму разом зі своїми колегами заступили охороняти Адміністрацію Президента України та у ніч з 20 на 21 лютого 2014 року додатково отримали 40 автоматів Калашникова.

Після втечі експрезидента, та перемоги Революції Гідності зловмисники зі зброєю повернулись до Севастополя.

На півострові вони перейшли на службу ворогові та сприяли рф в окупації півострова. Одягнуті в українську форму та з привласненою зброєю вони чергували на блокпостах усіх автошляхів, які вели з материкової частини до півострова.

Зрадники оглядали транспортні засоби, перевіряли документи в осіб, що слідували з та на півострів, не допускали туди міжнародних спостерігачів, журналістів, правоохоронців та військових, чим допомогли рф тимчасово окупувати територію АР Крим.

У тому числі колишніми правоохоронцями на одному з таких блокпостів було незаконно затримано активістів «Майдану» та журналістів. Після знущань за їх патріотичні погляди та переконання, беркутівці передали їх військовим рф. Лише завдяки висвітленню цієї ситуації у ЗМІ, полонених через декілька днів було звільнено.

За втілення планів агресора зі захоплення частини суверенної території України підозрювані отримали посади в окупаційних органах влади та російське громадянство.

Фігурантам заочно повідомлено про підозру за заволодіння вогнепальною зброєю, державну зраду та умисні дії з метою зміни меж території України (ч. 2 ст. 262, ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 110 КК України), максимальне покарання – 15 років позбавлення волі.
Слідство клопотатиме про обрання відносно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, що у лютому 2024 року працівники ДБР повідомили про підозру колишньому командиру Севастопольського «Беркуту» та ще трьом його підлеглим.