Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило перші підозри у справі вибухів військових складів у Сватовому (ВІДЕО)

11/02/2021

Одним із пріоритетних напрямів роботи для Державного бюро розслідувань є розкриття причин втрати військової техніки під час вибухів складів у місті Сватовому.

Керівництво ДБР тримає на контролі вказані кримінальні провадження, а також тісно співпрацює з тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України з розслідування вибухів на складах боєприпасів.

Нагадаємо, 29 жовтня 2015 року у м. Сватове Луганської області виникла пожежа на польових складах сил АТО, де зберігалося близько 3 тис. тонн боєприпасів.

Внаслідок вибухів боєприпасів загинули 3 військовослужбовців та 1 цивільна людина, була знищена техніка, а також проводилася евакуація місцевих жителів.

8 та 10 лютого 2021 року слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом військовослужбовцям Збройних Сил України за невжиття заходів зі збереження ввіреного їм військового майна.

За даними слідства, у 2015 році двоє командирів реактивних артилерійських батарей допустили розташування техніки поблизу польового артилерійського складу боєприпасів неподалік м. Сватове Луганської області з грубими порушеннями керівних військових документів.

Надалі, у результаті виниклої пожежі на складі РАО через диверсію невстановлених осіб, частина неналежно розміщеної військової техніки була знищена влученням боєприпасів, здетонованих через пожежу.

Внаслідок цього було зірвано заходи із забезпечення постійної бойової готовності підпорядкованих підрозділів, а державі заподіяно шкоди на суму понад 15 млн грн.

Таким чином, особи підозрюються у недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 425 КК України).

У разі доведення вини їм загрожує позбавлення волі на строк до 7 років.

Досудове розслідування триває.

Слідчими ДБР вживаються вичерпні заходи щодо встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до настання негативних наслідків пов'язаних з втратами військового майна при вибухах на польовому складі у місті Сватовому.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – Головне оперативне управління Державного бюро розслідувань.