Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило чергову підозру в держзраді Володимиру Сівковичу — заступнику секретаря РНБО часів Януковича за організацію побиття студентів на Майдані (ВІДЕО)

20/02/2024

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони Володимиру Сівковичу. Він в інтересах рф влаштував провокацію із побиття учасників «Студентського Майдану» 30 листопада 2013 року.

Сівкович був завербований росією ще наприкінці дев’яностих, коли був кадровим офіцером кдб срср та фсб. Посадовець виконував завдання вищого політичного керівництва країни-агресора щодо недопущення євроатлантичної інтеграції України. Задокументовано, що у жовтні 2013 року він зустрічався з секретарем Ради Безпеки російської федерації Николаєм Патрушевим у межах консультацій делегацій РНБО двох країн в Одесі. На цьому заході зрадник отримав вказівки щодо подальшої підривної діяльності проти України та придушення потенційних протестних акцій через відмову України від асоціації з ЄС.

Після початку студентських протестів на Майдані Незалежності, заступник Секретаря РНБО почав втілювати плани рф. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року він особисто контролював з кабінету начальника Київської міліції організований ним розгін та побиття студентів.

Тоді через протиправні дії працівників органів внутрішніх справ 55 учасникам мирного зібрання на Майдані Незалежності в Києві було заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, більш ніж 300 учасників були змушені тікати з середмістя столиці й переховуватись в приміщені Михайлівського собору. Ці події призвели до суспільно-політичної кризи, масових протестів проти чинного на той час політичного керівництва держави.

Своєю чергою це призвело до посилення сепаратизму в окремих регіонах України та потім використано рф у веденні підривної діяльності проти нашої держави.

На додаток, суспільно-політична криза вже після подій Майдану значно ускладнила консолідацію діяльності усіх правоохоронних та інших державних органів на своєчасну та ефективну протидію підривній діяльності рф, ліквідацію загроз національній безпеці України з боку росії, протидію застосуванню рф елементів так званої «гібридної війни» проти України для вчинення дій, спрямованих на відокремлення низки південних та східних регіонів для їх подальшої анексії. Своїми діями Сівкович завдав шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, створено виключні передумови для здійснення рф активних дій щодо окупації території частини території України.

Дії Сівковича кваліфіковані за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання за вчинення цього злочину – 15 років позбавлення волі.

Наразі підозрюваний переховується від слідства та суду на території держави-агресора та є одним з очільником антиукраїнського руху, створеного спецслужбами рф. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, у липні 2022 року працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам фсб рф за шпигунство.

Також ДБР завершено спеціальне досудове розслідування відносно Сівковича за підозрою у незаконному перешкоджанні проведенню акцій протесту під час Революції Гідності.