ДБР попередило замовне вбивство громадянина США (ВІДЕО)

06/08/2021

Працівники Державного бюро розслідувань попередили замовне вбивство громадянина Сполучених Штатів Америки. Організатора злочину, який має подвійне громадянство (України та США), та його спільника затримали.

Розслідування у вказаному кримінальному провадженні відбулось у співпраці з Посольством США в Україні та правоохоронними органами Сполучених Штатів.

За попередньою інформацією, чоловік вирішив замовити вбивство громадянина Америки з особистих мотивів. Злочин планувався на території США у місті Балтимор штату Меріленд, але виконавця через свого знайомого він підшукував в Україні.

Коли співучасник знайшов його, замовник приїхав до України обговорити з кілером строки, суму та спосіб вбивства. Життя іноземця вони оцінили у 45 тис. доларів США.

При цьому вбивство мало бути виконано до 9 серпня, оскільки до цього часу замовник ще перебуватиме в Україні й це забезпечило б йому алібі.

Оплата відбувалася у два етапи. Виконавцю передали передоплату - 20 тис. доларів США. Ще 25 тис. доларів США замовник мав передати вже після виконання вбивства та надання фотографій, які це підтверджують.

Правоохоронці імітували вбивство та зробили постановчі фото, які посередник передав замовнику.

Ініціатора вбивства та його співучасника затримали після передачі останнього траншу грошей у сумі 25 тис. доларів США.

Наразі проводяться обшуки за місцем проживання та в авто затриманих, а також у можливих співучасників, причетність яких ще перевіряється.

У свою чергу правоохоронні органи США, за повідомленням ДБР, вжили заходів на території Сполучених Штатів, завдяки яким вдалося зафіксувати протиправну діяльність вказаної групи осіб.

Тривають невідкладні слідчі дії.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим особам про підозру, а саме:

  • замовнику в організації закінченого замаху на вбивство, вчиненому на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, пункти 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України);
  • співучаснику у пособництві у вчиненні закінченого замаху на вбивство, вчиненому на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, пункти 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР.

Виконувач обов’язків Директора ДБР Олексій Сухачов наголосив, що міжнародне партнерство та обмін інформацією під час викриття злочинів є надзвичайно важливим елементом роботи Бюро. Сьогоднішня реалізація є чудовим прикладом такого партнерства.

«Дякуємо іноземним колегам за співпрацю, зокрема особлива вдячність Тимчасово повіреній у справах США Крістіні Квін, яка організувала оперативну комунікацію та допомогу працівникам ДБР під час розслідування», – підкреслив Олексій Сухачов.