Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР попередило незаконний вивіз російських міндобрив до самопроголошеного Придністров'я

02/02/2023

З початку повномасштабного вторгнення росії працівники ДБР масово виявляють товари агресора на території нашої країни та ініціюють їх вилучення на користь нашої держави. Серед майна залізничні вагони, електронне та спеціальне обладнання, добрива, харчові продукти та багато іншого.

Зокрема, ДБР спільно з Вінницькою митницею отримали інформацію щодо підготовки до перевезення товару рф транзитом через Україну.

Два товарних вагони із мінеральними добривами було приховано від митного контролю. Через 11 місяців після вторгнення, на думку організаторів, правоохоронці стали менш пильними, тому товари спробували переправити до Центральної частини Молдови - Придністров'я.

Вагони перевозили майже 140 тис. кг мінеральних добрив двох видів. Загальна вартість товару походженням із російського новомосковська сягає понад 3 млн грн.

Наразі ініційована передача добрив Вінницькій обласній військовій адміністрації. Надалі вони будуть використані для сільськогосподарських потреб нашої держави.

Майно рф виявлене у межах розслідування факту можливого зловживання службовим становищем посадовими особами (ч. 2 ст. 364 КК України).

Працівники ДБР також виявили мінеральні добрива, які належали російській компанії на території морського торговельного порту Одеської митниці.

За оперативними даними, 136 тонн мінеральних добрив прибули до України ще до 24 лютого 2022 року в режимі «транзит». Орієнтовна вартість товару складає щонайменше 9 млн гривень.

Наразі товар вилучено, вирішується питання щодо його подальшої передачі до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Слідчі дії тривають.

Зокрема, буде надана правова оцінка діям посадовців митниці, які своєчасно не вжили жодних заходів щодо правового оформлення товару.

Процесуальне керівництво здійснюють обласні прокуратури.