Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР підозрює в державній зраді прикордонника, який залишився на окупованій території Запорізької області

21/07/2022

Працівники ДБР заочно повідомили про підозру у державній зраді та дезертирстві інспектору прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

За даними досудового розслідування, після окупації Бердянського району Запорізької області, інспектор не виконав наказ начальника про прибуття до нового місця служби.

Натомість, на початку травня 2022 року, він прийняв пропозицію від окупаційної влади рф та розпочав «службу» на посаді, так званого, дільничного інспектора народної міліції місті Приморська.

Інспектору прикордонної служби повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 4 ст. 408 (дезертирство) КК України.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Запорізька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Державне бюро розслідувань в котре наголошує та застерігає усіх чиновників та правоохоронців від співпраці з російсько-окупаційними військами. Суворе покарання за такі злочини є невідворотним.