ДБР підозрює посадовця поліції Київщини у перешкоджанні журналістській діяльності

11/11/2021

Слідчі ДБР за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили про підозру заступнику начальника одного з відділень Києво-Святошинського відділу поліції у Київській області у перешкоджанні журналістській діяльності.

У жовтні 2020 року до поліції надійшло повідомлення про те, що невідомі особи планують зірвати засідання Гатненської сільської територіальної виборчої комісії.

Правоохоронці на чолі із заступником начальника відділу виїхали до місця розташування ТВК. Там вони помітили кілька автомобілів з молодиками спортивної статури. Особистих документів у них не було.

Тому правоохоронці вирішили доправити молодиків до відділення поліції.

Журналістка, яка вела репортаж про засідання ТВК, почала фільмувати затримання молодиків на відеокамеру.

Незважаючи на те, що дівчина представилася журналісткою, заступник начальника вирвав з її рук камеру, а саму дівчину відштовхнув.

Поліцейський підозрюється в умисному перешкоджанні здійсненню журналістом законної професійної діяльності, незаконній забороні показу окремих осіб (ч. 3 ст. 171 КК України).

Санкція статті передбачає штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 4 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура, оперативне супроводження – Нацполіція.