Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР підозрює посадовця ДФС у Донецькій області, який завдав 3,5 мільйона гривень збитків державі

28/09/2021

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у неналежному виконанні службових обов’язків начальнику відділу контролю за відшкодуванням податку на додану вартість Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області.

Встановлено, що у березні 2018 року – лютому 2019 року посадовець, перебуваючи на посаді заступника начальника управління податків і зборів з юридичних осіб — начальника відділу контролю за відшкодуванням ПДВ ГУ ДФС у Донецькій області, порушив терміни оформлення документів щодо відшкодування суми податку на додану вартість підприємству, яке займається металургією. В  результаті компанія отримала право через суд стягувати пеню, нараховану на суму не відшкодованої вчасно заборгованості.

Суд визнав правомірність вимог позивача. Так, через службову недбалість посадовця державному бюджету завдано збитків на загальну суму майже 3,5 мільйона  гривень.

27 вересня 2021 року чиновнику повідомили про підозру у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР Краматорська, процесуальне керівництво – Донецька обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.