Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР підозрює інспектора Запорізької митниці у службовій недбалості, що спричинила збитки державі на суму 42 млн гривень (ВІДЕО)

28/09/2021

Слідчі Теруправління ДБР Мелітополя повідомили про підозру головному державному інспектору одного з відділів Запорізької митниці, який «допоміг» приватному підприємцю уникнути штрафу на мільйони гривень.

Встановлено, що у 2019 році посадовець отримав матеріали щодо порушення підприємством правил переміщення товарів через митний кордон України. Він склав адміністративний протокол, який мав направити до суду у шестимісячний строк.

Однак митник звернувся до суду із запізненням, тому справа була закрита через закінчення строку давності.

У зв'язку із такими діями посадовця підприємець уникнув адміністративної відповідальності, а державному бюджету завдано збитків на суму майже 42 мільйони гривень.

Держінспектору митниці повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Процесуальне керівництво здійснює Запорізька обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ.