ДБР підозрює екскерівників Держгеокадастру Житомирщини, які допустили незаконне відведення понад 11 гектарів землі з держвласності

10/06/2022

Працівники ДБР повідомили про підозру чотирьом виконувачам обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, які, перебуваючи на посаді у різні роки, допустили незаконне відведення понад 11 гектарів землі з державної власності.

Цю землю, за сприяння чиновників, незаконно отримали декілька громадян протягом 2014-2020 років.

Мешканці Житомирщини користувалися своїм правом та безоплатно отримували земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в одному з районів Житомирщини, але потім звертались з аналогічними заявками до інших територіальних громад області та також отримували там землю.

Так, замість дозволених законом 2 гектарів землі, кожен з них отримав до 4 гектарів у безоплатну власність.

Керівники територіального органу Держгеокадастру не перевіряли дані щодо претендентів та незаконно видавали накази про повторне надання у власність земельних ділянок одним і тим же громадянам України.

Відповідно до висновку експертизи, ринкова вартість незаконно переданих ділянок склала майже 4 млн гривень.

Четверо експосадовців підозрюються ДБР у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Офіс генерального прокурора.