ДБР підозрює 9 учасників ОЗГ у незаконних порубках лісу на Львівщині на понад 2,5 млн гривень

08/10/2021

Слідчі ДБР повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи, які незаконно вирубували ліс на Львівщині, чим завдали збитки державі на понад 2,5 млн гривень.

Організували групу лісничий спільно з власником пилорами.

До складу групи входили чотири майстри лісу, помічник лісничого, підприємець, який здійснював рубку лісосік, та водій вантажного автомобіля «УРАЛ», який перевозив незаконно зрубані дерева до пилорами.

Слідчі встановили, що протягом квітня-серпня 2021 року працівники лісгоспу незаконно зрубали понад 300 дерев різних порід на ввірених їм ділянках. Після того деревину розпилювали й продавали вже як готову лісопродукцію.

Це завдало шкоди довкіллю на понад 2,5 млн гривень.

У серпні 2021 року слідчі ДБР провели обшуки, під час яких виявили та вилучили деревину, транспортні засоби та знаряддя для рубки дерев.

Крім того, встановлені місця незаконних порубок.

Усіх дев’ятьох осіб підозрюють у незаконній порубці, перевезенні, зберіганні та збуті лісу, вчиненому групою осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України).

Працівників лісгоспу також підозрюють у перевищенні службових повноважень (ч. ч. 1, 3 ст. 365 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 та до 10 років відповідно.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та відсторонення службових осіб від займаних посад.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСР у Львівській області ДСР Нацполіції.