Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР передало в управління держави понад 600 кубометрів лісу цінних порід вартістю понад 21 млн грн

02/11/2023

Працівники ДБР передали в управління Національному агентству України з питань розшуку активів (АРМА) арештований дуб-кругляк вартістю понад 21 млн грн. Відповідна ухвала суду вже направлена до АРМА.

Деревину виявили у межах розслідування незаконної рубки дерев на території заповідника Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща» на Волині. Встановлено, що оборудку організували посадовці нацпарку та місцевий підприємець.

У серпні 2023 року під час огляду кількох дільниць лісництва правоохоронці виявили 48 зрубаних дубів віком понад 165 років, а також дерева інших порід. Екологічна шкода від таких дій склала близько 16,5 млн грн.

Під час слідчих дій біля огорожі одного з приватних підприємств, причетного до незаконної рубки, виявлено ще 870 колод дуба.

Загальний об’єм виявленої деревини – понад 600 кубометрів, а вартість – понад 21 млн грн. За клопотанням ДБР суд наклав арешт на деревину і тепер її передали на потреби держави.

У межах кримінального провадження проводиться екологічна експертиза та інші процесуальні дії, за результатами яких винуватцям буде повідомлено про підозру.

Процесуальне керівництво здійснює Волинська обласна прокуратура.