Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР передало в управління АРМА понад 24 млн гривень з рахунків особи, пов’язаної з російським олігархом Гінером та групою VS Energy (ВІДЕО)

07/08/2023

ДБР продовжує системну роботу щодо пошуку та націоналізації майна та активів рф в Україні для підвищення обороноздатності нашої держави. Під час війни цей ресурс повинен працювати на економіку та перемогу України.

За матеріалами ДБР та Офісу Генерального прокурора суд арештував та передав в управління Національного агентства з виявлення активів (АРМА) понад 24 мільйонів гривень на банківському рахунку громадянина України, який пов'язаний із діяльністю групи компаній VS Energy та олігархом путіна Євгенієм Гінером.

ДБР виявило банківський рахунок фігуранта у взаємодії з Державною службою фінансового моніторингу України.

Фінансові ресурси були виявлені в ході розслідування ДБР щодо діяльності злочинної організації за участі громадян рф та правоохоронців і заволодіння зловмисниками об’єктами критичної енергетичної інфраструктури (обленерго).

Працівники ДБР встановили, що з початку повномасштабних воєнних дій в Україні до цієї особи перейшли українські активи компаній та осіб, пов’язаних з олігархом путіна Євгенієм Гінером та групою компаній VS Energy Це було зроблено для того, аби приховати російський слід активів та унеможливити їх арешт. Стосовно Гінера рішенням РНБО України були введені санкції.

Встановлено, що загалом вищезазначений громадянин України здійснив банківських операцій на загальну суму понад 96 мільйонів гривень.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, що за матеріалами ДБР арештовано частки у стратегічних українських підприємствах, банківські рахунки та цінні папери пов’язаних юридичних осіб, фактичними власниками яких є суб’єкти, підконтрольні високопосадовцям та громадянам рф.

Цими частками у різних долях володіють ТОВ «ВС Груп Менеджмент» та нідерландські «ВС Енерджі Інтернешнл Н. В.» і Washington Holdings B. V., які об'єднанні в групу VS Energy.

Раніше суд за клопотаннями ДБР прийняв рішення про арешт семи готелів та двох торгових центрів, якими фактично володіють громадяни держави-агресора.

У лютому поточного року за матеріалами ДБР судом стягнуто у дохід держави контрольний пакет акцій (88,9% акцій) банківської установи, бенефіціарним власником якої є президент російського футбольного клубу «ЦСКА» Євгеній Гінер.

Нагадаємо, ДБР повідомило про підозру Гінеру за те, що він побудував в Криму теплоелектростанції та постачав боєприпаси армії рф.