Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР передало Нацгвардії бронепластини та балістичні шоломи на 8 млн грн

10/01/2023

Державне бюро розслідувань передало майже дев’ятсот бронепластин та балістичних шоломів Національній гвардії України на 8 млн гривень. Засоби індивідуального захисту було вилучено у межах досудового розслідування стосовно власників відомої мережі військових магазинів.

У липні ДБР викрило комерсантів на махінаціях з гуманітарною допомогою для Національної гвардії України на загальну суму майже 15 млн гривень.

Нагадаємо, навесні 2022 року бізнесмени звернулись до однієї з військових частин із пропозицією привезти для них безкоштовно бронепластини та захисні шоломи. Вони обіцяли закупити їх власним коштом за кордоном та передати військовим, як безоплатну допомогу.

Комерсанти попросили надати відповідний сертифікат на ввезення товарів військового призначення, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати платежів до державного бюджету.

Після отримання документації, зловмисники завезли з Польщі 1,5 тис. бронепластин та 300 захисних шоломів. Задекларована вартість вантажу склала понад 800 тис. гривень. Експерти ж ввезений товар оцінили у 15 млн грн.

Замість того аби безоплатно передати товар військовим, як було передбачено, підприємці запропонували керівництву частини укласти з ними договір купівлі-продажу та викупити продукцію за ринковою вартістю. Коли військові відмовили, підприємці почали тиснути на них. Водночас «гуманітарні» бронепластини та шоломи були виставлені на продаж через мережу власних магазинів.

Власнику та керівнику торгової мережі повідомлено про підозру у продажі товарів (предметів) безоплатної допомоги, з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України), а також у порушенні встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ч. 1 ст. 333 КК України).

Підозрюваним загрожує позбавлення волі до 7 років.

У листопаді 2022 року за рішенням суду Державне бюро розслідувань вже передало майже 140 тисяч набоїв Збройним силам України, які були вилучені у межах цього досудового розслідування.

Раніше, у межах цього кримінального провадження, було вилучено та передано до ЗСУ 140 тис. набоїв на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва. Наразі досудове розслідування завершено.