ДБР отримало дозвіл на здійснення спецрозслідування стосовно Януковича щодо розстрілів на Майдані

02/08/2021

Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва 2 серпня 2021 року задовольнив клопотання слідчого ДБР про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього Президента України.

Кримінальне провадження розпочато за підозрою в організації ряду тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, вчинених стосовно учасників акцій протесту протягом 18–20 лютого 2014 року в центральній частині Києва.

Експрезидент підозрюється в організації застосування керівництвом та працівниками правоохоронних органів без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці для припинення акцій протесту.

Нагадаємо, що це останній з 10 дозволів про здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні стосовно колишніх високопосадовців, що дозволить направити обвинувальний акт до суду за спеціальною (заочною) процедурою.

Раніше у кримінальному провадженні отримано аналогічні дозволи щодо колишніх Міністра оборони України, Міністра внутрішніх справ України та його заступника, Голови СБУ та його першого заступника – керівника Антитерористичного центру, командувача внутрішніх військ МВС, начальника столичної міліції, його заступника, командира Полку міліції особливого призначення ГУМВС України в м. Києві. Також слідчим суддею заочно обрано стосовно них запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.