Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР на Одещині викрило масштабну схему ухиляння від військової служби (ВІДЕО)

17/08/2022

Під час широкомасштабної російської агресії «ділки» з центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) намагаються налагодити незаконний бізнес з продажу «квитків за кордон» для військовозобов’язаних українців. ДБР продовжує системно викривати та руйнувати ці схеми, та притягати до відповідальності представників центрів та правоохоронців, які допомагають уникати мобілізації за гроші.

Працівники ДБР викрили в Одесі «ділків», які організували схему оформлення підроблених висновків лікарської комісії про нібито непридатність до військової служби за станом здоров’я. Такий документ надавав можливість чоловікам призовного віку безперешкодно перетинати державний кордон України.

До оборудки організатори залучили фахівців центру комплектування та соціальної підтримки одного з районів Одеси. Спільники здійснювали фейкове обстеження «клієнтів» та виготовляли висновки ВЛК, а також, за необхідності, лікарів цивільної практики.

Попередньо встановлено, що через «руки» бізнесменів пройшло мінімум 50 осіб, усі дані яких наразі встановлено.

Вартість роботи зловмисники оцінили у 7 тис. доларів, яку замовник мав сплатити наперед криптовалютою. Після отримання платежу у стислі терміни проводилось «обстеження» та оформлялись завідомо підроблені документи. У «пакет послуг» також входила організація безперешкодного перетину кордону до країн Євросоюзу.

Наразі затримано двох осіб – посередника та лікаря, щодо яких вирішується питання про повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Встановлюються інші особи, причетні до протиправного механізму, з-поміж працівників районного центру комплектування та соціальної підтримки, лікарів центру та прикордонників.

За місцем проживання фігурантів проведено обшуки, в ході яких вилучено документи та засоби комунікації, що підтверджують факти протиправної діяльності.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.


Нагадуємо, у серпні працівники ДБР затримали начальника одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Краматорська та його посередника - правоохоронця, які вимагали хабар у призовни ка за зняття його з військового обліку.

У Краматорську було затримано начальника одного з районних військкоматів, який оформлював цю довідку. Під час обшуків у зловмисників виявили гроші, а також зброю та боєприпаси, походження яких з’ясовується.

У Дніпрі працівники ДБР затримали на хабарі військовослужбовця одного з відділів Дніпровського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За 130 тис. грн він обіцяв своєму знайомому призовнику допомогти уникнути мобілізації.

Також, працівники ДБР викрили на хабарі від призовника начальника одного з Полтавських районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

У липні ДБР викрило трьох мешканців Одеської області, які за гроші переправляли чоловіків призовного віку через державний кордон України. Організував незаконний бізнес громадянин рф.

У травні працівники ДБР затримали місцеву мешканку Харкова, яка обіцяла призовнику за хабар уникнути військової служби. В «пакет послуг» також входило отримання документів, які б дозволили виїхати з країни під час воєнного стану.

На Закарпатті у травні ДБР заблокувало розгалужений канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку за кордон.