Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР на Харківщині вилучило одну з найбільших партій наркотиків: понад 1,5 тонни соломки опійного маку (ВІДЕО)

06/10/2022

Державне бюро розслідувань продовжує активну протидію розповсюдженню наркотичних та психотропних речовин територією України.

Працівники ДБР спільно з Нацполіцією вилучили у Харкові понад 1,5 тонни соломки опійного маку, з якої можна було виготовити близько 100 тисяч доз наркотиків вартістю щонайменше 25 млн грн.

За оперативними даними, ділки намагались налагодити у Харкові виготовлення наркотиків у промислових масштабах з метою розповсюдження зілля не лише у регіоні, а й у прифронтових районах. При цьому зловмисники планували «кинути сіті» і в лавах військових, які сьогодні успішно захищають країну на передовій. Тому слідство буде досліджувати версію наявності «російського сліду», адже російські спецслужби не полишають спроб будь-якими методами підірвати бойову готовність наших Збройних Сил.

Для реалізації своїх злочинних намірів до обласного центру під виглядом комбікормів для тварин ділки переправили понад 1,5 тони соломки опійного маку.

Працівники ДБР під час отримання вантажу затримали трьох осіб. Наразі їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 307 КК України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

В ході подальших слідчих дій правоохоронці також виявили підпільний цех, де фасували сировину з метою подальшого збуту. Він був замаскований у одному з будинків приватного сектору Харкова. Вилучено ще близько 200 кг сировини і вже розфасованого та готового до збуту зілля, а також спеціальне обладнання.

Нині встановлюються джерела постачання наркотичного засобу. Слідство триває.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.

Нагадаємо, що нещодавно на Дніпропетровщині ДБР викрило нарколабораторію з повним циклом виготовлення психотропного препарату метамфетамін, яка діяла під прикриттям правоохоронця.