ДБР на Харківщині викрило та затримало чергових зрадників з-поміж правоохоронців

24/09/2022

Державне бюро розслідувань продовжує системні стабілізаційні заходи на деокупованих територіях Харківської області для виявлення зрадників та колаборантів.

Зокрема, під час відпрацювання звільненого від рашистів міста Ізюм, працівники ДБР у взаємодії із ГУ Нацполіції в Харківській області затримали колишнього українського правоохоронця.

Уродженець Ізюма після окупації міста пішов домовлятися про співпрацю із загарбниками. Спочатку його оформили дільничним у псевдополіцейському відділку, втім згодом він отримав «підвищення» та став керівником місцевих дільничних. В окупаційній владі зрадник відповідав за «громадський порядок» на вулицях міста. Для того, аби контролювати ситуацію і не допустити можливості місцевим патріотам вчиняти будь-які протестні дії, він особисто разом із представниками збройних формувань рф влаштовував патрулювання та полювання на проукраїнських громадян.

Після звільнення Ізюму зрадник почав переховуватися, але вдавалося це йому недовго.

Інший зрадник був українським правоохоронцем у Вовчанську. Коли місто окупувала російська армія - почав служити окупантам. Рашисти призначили «манкурта» керувати штабом у псевдополіцейському відділку. Він також разом із російськими солдатами патрулював місто та регулярно доповідав своїм кураторам про ситуацію у Вовчанську.

Обом експравоохоронцям повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.