Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР готове до співпраці зі Спеціальною доповідачкою ООН з питань тортур для правдивого висвітлення фактів російської агресії в Україні

08/09/2023

7 вересня 2023 року відбулась зустріч Директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова зі Спеціальною доповідачкою ООН з питань тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження чи покарання Еліс Джілл Едвардс.

Олексій Сухачов поінформував доповідачку ООН про функціонування ДБР в умовах воєнного стану, участь працівників Бюро у протидії російській агресії, а також результати діяльності у сфері протидії катуванням.

Своєю чергою Еліс Джілл Едвардс висловила занепокоєння повідомленнями та свідченнями, які вказують на те, що російські військові в Україні постійно й навмисно завдають фізичного та психологічного болю та страждань українським цивільним мешканцям та військовополоненим.

«Катування є військовим злочином, а систематична або широко поширена практика тортур є злочином проти людяності», – сказала Спеціальна доповідачка.

Вона також розповіла про підготовку звіту за результатами візиту до України та зустрічі з представниками державних органів України.

Олексій Сухачов запевнив пані Едвардс в готовності до співпраці та надання інформації, якої вона може потребувати для виконання свого мандату та підготовки відповідного звіту.

«Ми готові надати Вам та Вашим колегам будь-яку інформацію та іншим чином сприяти здійсненню Вашої діяльності. Увесь світ має знати, які звірства вчиняються росіянами на території України, та вжити рішучих заходів до припинення цієї агресії», – сказав Олексій Сухачов.

З початком повномасштабного вторгнення росіі до України в Державному бюро розслідувань було створене окреме управління, діяльність якого спрямована на розслідування злочинів, пов’язаних із воєнними діями.