ДБР діє винятково у межах Конституції України та чинного законодавства

23/12/2021

Звертаємо увагу народних обранців, що невідкладний позачерговий прийом народних депутатів здійснюється у попередньо погоджений час і місці. Це випливає з Рішення Конституційного Суду України від 10 квітня 2003 року у справі щодо офіційного тлумачення положень Закону України «Про статус народного депутата України».

Зокрема, КС України встановив, що положення частини другої статті 17 Закону України "Про статус народного депутата України" щодо права народного депутата України на невідкладний прийом «треба розуміти так, що невідкладним є позачерговий прийом народного депутата України з питань його депутатської діяльності, який не може бути відкладений на тривалий час і здійснюється керівниками та іншими посадовими особами розташованих на території України органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій раніше прийому інших посадових осіб та громадян відповідно до попередньо погоджених часу і місця».

Народні депутати, які сьогодні намагалися зайти до ДБР, завчасно не попередили представників Бюро про свій намір потрапити на невідкладний прийом до керівництва, навіть більше, не узгоджували можливий його час.

Крім того, у ДБР діють карантинні обмеження у зв’язку з епідемічною небезпекою поширення COVID-19.

Тому депутати зайшли до будівлі, але не змогли потрапити до режимної частини Бюро. Проте, парламентарям був запропонований алгоритм дій для вирішення по суті їхнього питання.