Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР арештувало для поповнення бюджету ще 4,5 млн доларів США сумнівних активів колишнього нардепа, наближеного до президента-втікача

02/05/2022

За матеріалами Державного бюро розслідувань заарештовано ще 4,5 мільйонів доларів сумнівних активів колишнього народного депутата України від «Партії регіонів», наближеного до сім’ї біглого експрезидента Віктора Януковича.

ДБР щодня працює для наповнення державного бюджету, у першу чергу, для потреб ЗСУ.

За даними Бюро, колишній регіонал спільно з оточенням президента-втікача «відмивав» та легалізовував за кордоном доходи, отримані від діяльності одного з потужних концернів на тимчасово окупованій території Донеччини.

Після створення рф терористичної організації ДНР, зловмисник зберіг фактичний контроль над фармацевтичним виробництвом та співпрацював з окупаційною адміністрацією. Він зареєстрував компанію у тимчасово окупованій Горлівці, мером якої став його колишній охоронець.

Додатково зафіксовано, що виконавець акумулював на депозитних рахунках, відкритих в українських банках 4,5 млн доларів США, що мають сумнівні та непідтверджені джерела походження. Кошти можуть бути пов’язані із російським капіталом та використовуватись для фінансування агресії.

ДБР встановило ці рахунки та вжило відповідних заходів для арешту активів.

Нагадаємо, що раніше вже було накладено арешт на майно ексдепутата на суму понад 200 млн грн та вилучено 192 тисячі доларів США готівкою.

Триває досудове слідство за ч. 4 ст. 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) КК України та ч. 3 ст. 436-2 (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України) КК України.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.