ДБР активно розслідує всі резонансні кримінальні провадження – Директор ДБР Олексій Сухачов
Державне бюро розслідувань продовжує розслідувати всі резонансні кримінальні провадження розпочаті до війни. Про це повідомив Директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов в інтерв’ю інформаційному агентству «Українські новини».
Він зауважив, що на початку російської агресії в ДБР прийняли рішення призупинили розслідування низки кримінальних проваджень з метою збереження термінів досудового розслідування.
«Але сьогодні всі вони вже відновлені та досудові розслідування тривають. Слідчі активно виконують свою роботу у всіх регіонах України. Усі провадження контролює Головне слідче управління», - наголосив Директор ДБР.
Відповідаючи на питання щодо виїзду за кордон Олександра Тупицького, Олексій Сухачов розповів, що він справді перетнув державний кордон України, але у спосіб, який не передбачений законодавством.
«Ми вже провели певні слідчі дії та розуміємо, як це сталося», - сказав Директор Бюро.
Він нагадав, що Олександр Тупицький фігурує у двох кримінальних провадженнях, які розглядаються у Подільському та Голосіївському судах. На судові засідання він особисто не з’являється, і суддя вважає неповажною причину його відсутності. Якщо він не повернеться в Україну до наступного засідання, а це 3 травня, суд може застосувати жорсткіші заходи, зокрема оголосити його у міжнародний розшук.
«Якщо таке судове рішення буде ухвалено, ДБР докладе всіх необхідних зусиль, щоб повернути його на територію України», - зауважив Олексій Сухачов.
Коментуючи на прохання журналіста інформацію по справі Андрія Наумова, Директор ДБР підтвердив, що кримінальне провадження справді є. Однак у цій справі він поки що не є підозрюваним. За його словами, наразі проводиться збір доказів причетності його до кримінальних правопорушень, у тому числі можливого вчинення державної зради. Тривають оперативно-слідчі заходи. Якщо необхідну доказову базу буде зібрано – його процесуальний статус може змінитися.
Обговорювались в інтерв’ю також провадження по Віктору Медведчуку, Петру Порошенку, Олександру Трухіну та іншим. Більш детально читайте в інтерв’ю директора ДБР Олексія Сухачова: https://bit.ly/3vqlj3z