Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Боротьба з корупцією: у 2023 році ДБР викрило хабарників, які сумарно хотіли отримати не менше 10 мільйонів гривень (ІНФОГРАФІКА)

10/07/2023

Державне бюро розслідувань продовжує виконувати одне із важливих завдань – боротьбу з корупційними злочинами та хабарництвом. Тільки професійний та системний підхід при розслідуванні таких зловживань зможе допомогти подолати цю проблему в державі. Боротьба з корупцією, не втратила, а набула особливої актуальності під час воєнного стану.

У 2023 році працівники ДБР проводять розслідування у 2 тис. 954 кримінальних провадженнях, пов’язаних з корупційними злочинами. За результатами цієї роботи до суду  вже направлено 212 обвинувальних актів, що на 29 актів більше, ніж за перше півріччя 2022 рік.

Доведена сума одержаної фігурантами неправомірної вигоди у кримінальних провадженнях перевищує 10 млн гривень. Через корупційні дії  державі завдано збитків на суму 103 мільйони грн. Завдяки роботі ДБР частина цих коштів вже відшкодована бюджету.

Також за матеріалами ДБР суди арештували майно фігурантів вартістю понад 30 млн грн.

На фоні бойових дій в Україні значно зростає запит суспільства щодо ефективної та дієвої боротьби з корупцією. Тому ДБР посилює діяльність у цьому напрямку, орієнтуючись в першу чергу на досягнення результату.

Яскравими прикладами роботи ДБР у цьому напрямку стали такі факти: