Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Безпідставне нарахування премій за «відкати» – ДБР затримало головного бухгалтера та касира Миколаївської поліції

03/02/2021

ТУ ДБР у місті Миколаєві затримало начальницю управління – головного бухгалтера і касира управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ Нацполіції в Миколаївській області.

Досудовим розслідуванням установлено, що посадовиця організувала злочинну схему, за якою певним працівникам поліції призначалися завищені премії без законних на те підстав. Після чого працівники мали віддати оговорену частину з нарахованої премії залученому до злочинної схеми  касиру.

Так, 5 січня 2021 року слідчими ДБР задокументовано факти передачі неправомірної вигоди у сумі 38 000 гривень касиру, який того ж дня передав їх начальниці, яка повернула йому 10 000 гривень.

Крім того, 2 лютого 2021 року слідчими задокументовано факт передачі касиру 39 000 гривень, які того ж дня він передав посадовиці.

Після чого вказаних осіб було затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Під час особистого обшуку начальниці неправомірну вигоду було виявлено у її власних речах.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Миколаївська обласна прокуратура, а оперативний супровід – Миколаївське Управління ДВБ Нацполіції.