ДБР повідомило про підозру прокурору за отримання ним 2000 доларів США

26/07/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру прокурору однієї з київських місцевих прокуратур в отриманні неправомірної вигоди службовою особою.

За попередньою інформацією:

  • правоохоронець вимагав і отримав від обвинуваченого у кримінальному провадженні неправомірну вигоду в сумі 2000 доларів США;
  • прокурор обіцяв сприяти у незастосуванні до обвинуваченого покарання у виді реального позбавлення волі та просити суд звільнити від покарання з випробуванням.

Відбулося:

  • повідомлення прокурору про підозру у вчиненні злочину;
  • скеровано до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою;
  • клопотання про відсторонення прокурора від посади.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України. Оперативний супровід – ГВ БКОЗ Служби безпеки України у місті Києві та Київській області.

Санкція статті: у разі доведення вини посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.