99 тисяч гривень за позитивний висновок перевірки – ДБР затримало податківця

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали начальника однієї з податкових інспекцій Державної податкової служби у Черкаській області, під час отримання ним 99 тисяч гривень від комерційної структури.

За попередньою інформацією: податківець через посередника вимагав та отримав від представника комерційної структури неправомірну вигоду у сумі 99 тис. грн. За гроші посадовець обіцяв надати  позитивний висновок перевірки та не притягати до відповідальності за її результатами.

Слідчі ДБР затримали податківця в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання ним неправомірної вигоди. 

Наразі вирішується питання щодо вручення затриманому повідомлення про підозру та відсторонення його від займаної посади.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами військової прокуратури Черкаського гарнізону Центрального регіону України, оперативний супровід– Управління Служби безпеки України в Черкаській області.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.