870 млн грн збитків Фонду гарантування вкладів – ДБР повідомило про підозру екс-голові банку

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань  повідомили про підозру у зловживанні повноваженнями колишньому виконувачу обов’язків  голови правління ПАТ «Банк Михайлівський», що призвели до збитків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на суму 870 мільйонів гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено: експосадовець безпідставно уклав кредитні договори та за один день перерахував понад 870 млн грн на рахунки восьми юридичних осіб, розуміючи, що  надані кредитні кошти не будуть повернуті. Такі дії посадовця призвели до включення ПАТ «Банк Михайлівський»  до категорії неплатоспроможних, запровадження там тимчасової адміністрації та початку процедур відшкодування вкладникам коштів за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Важливо: дії посадовця завдали збитків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на суму 870 мільйонів гривень.

Наразі:  

  • продовжується розслідування інших епізодів злочинних дій колишнього керівництва банку, що загалом призвело до збитків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі понад 2 млрд 400 млн грн;
  • перевіряється можлива причетність інших службових осіб та власників банку до вчинення вказаного злочину.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід —  Департамент  кіберполіції Національної поліції України.

Кваліфікація: зловживання повноваженнями, тобто в  умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для інших осіб використанні всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваному загрожує  штраф від чотирьохсот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.