85,5 тис грн за безперешкодне зняття арешту з майна та закриття кримінального провадження - ДБР затримало слідчого херсонської поліції

Слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, затримали слідчого одного з відділів Головного управління Нацполіції в Херсонській області після одержання ним неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

За попередньою інформацією, слідчий вимагав від громадянина неправомірну вигоду у сумі 3000 доларів США за не створення перешкод при отриманні дозволу на зняття арешту з нерухомого майна в рамках досудового розслідування кримінального провадження та подальшого його закриття.

5 листопада 2020 року після одержання неправомірної вигоди у гривневому еквіваленті поліцейського затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Херсонська обласна прокуратура. Оперативний супровід –  УСБУ в Херсонській області.