6 тис. доларів США за закриття кримінального провадження – ДБР затримало слідчого Нацполіції

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, затримали слідчого одного з районних відділів Головного управління Національної поліції в Харківській області під час отримання ним неправомірної вигоди за закриття кримінального провадження.

За попередньою інформацією: правоохоронець вимагав від громадянина, підозрюваного у шахрайстві, 6 тисяч доларів США. За вказану суму правоохоронець обіцяв закрити кримінальне провадження та не притягувати чоловіка до кримінальної відповідальності.

Відбулося: затримання правоохоронця в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання ним першої частин неправомірної вигоди в сумі 15 тис. грн.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – Служба безпеки України та Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.