Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

5000 доларів США за закриття кримінального провадження — ДБР викрило слідчу поліції та адвоката

15/02/2021

Слідчі ТУ ДБР у місті Полтаві затримали слідчу Кам’янського ВП ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області та адвоката під час одержання неправомірної вигоди.

За попередньою інформацією, розслідуючи кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди у майора поліції виник злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди від фігуранта провадження. Для реалізації злочинної схеми поліцейська долучила знайомого адвоката. Останній уклав договір про надання правової допомоги із матір’ю підозрюваного у вчиненні ДТП та повідомив жінці, що для закриття кримінального провадження, відносно її сина, необхідно сплатити 5000 доларів США.

12 лютого 2021 року під час передачі неправомірної вигоди адвоката та поліцейську затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Того ж дня затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура. Оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР та ДВБ Нацполіції.