500 доларів США, щоб "закрити очі" на порушення – ДБР затримало інспектора Держпраці

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, затримали головного державного інспектора одного з відділів Управління Держпраці у Житомирській області за вимагання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, інспектор вимагав у суб’єкта господарювання неправомірну вигоду у сумі 500 доларів США. За таку «винагороду» він обіцяв не притягувати підприємця до відповідальності у зв’язку з виявленими під час перевірки порушеннями стану додержання та виконання вимог законодавства з питань праці. 

Службову особу затримали 25 березня 2020 року в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Житомирської області. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР Нацполіції.

Наразі тривають першочергові слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу і відсторонення від посади.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.