Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

5,5 років за ґратами проведе ексначальник одного з управлінь Держпродспоживслужби Тернопільщини, якого ДБР викрило на хабарі

27/02/2024

За матеріалами ДБР Тернопільський міськрайонний суд відправив за ґрати на п’ять з половиною років колишнього начальника одного з управлінь ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

Посадовець вимагав хабар у представника місцевого підприємства-імпортера декоративних рослин за безперешкодне проходження фітосанітарного контролю та внесення відповідної відмітки в базу даних «Єдине вікно».

Така процедура є обов’язковою під час митного оформлення товару. За «винагороду» у 600 гривень за одну машину з товаром посадовець обіцяв пришвидшити усі процедури й навіть змінити графік роботи своїх підлеглих, які проводитимуть огляд.

14 квітня 2021 року, під час одержання 8,4 тисячі гривень, фігуранта затримали працівники ДБР спільно з СБУ. У червні 2021 року ДБР завершило розслідування і скерувало обвинувальний акт до суду.

Минулого тижня суд визнав фігуранта винним у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України) та присудив йому 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також суд позбавив його права впродовж 3 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Процесуальне керівництво здійснювала Тернопільська обласна прокуратура.