30 000 гривень за закриття кримінального провадження - ДБР затримало посадовця поліції та адвоката

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, затримали начальника слідчого відділення одного з відділів ГУ Нацполіції в Луганській області під час одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, правоохоронець за посередництва адвоката вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду у сумі 30 тисяч гривень за закриття кримінального провадження та непритягнення його до кримінальної відповідальності за шахрайство.

22 червня 2020 року під час одержання неправомірної вигоди начальника слідчого відділення поліції та його посередника затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Одержана неправомірна вигода виявлена та вилучена.

Наразі тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання відносно них запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Луганської області. Оперативний супровід - Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.

У разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.