2 тисячі доларів США за стягнення боргу – судитимуть начальника районного відділу державної виконавчої служби

25/11/2019

Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника Арцизького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, підозрюваного у вимаганні 2000 доларів США за стягнення боргу за судовим рішенням.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві.

Досудовим розслідуванням встановлено: посадовець  вимагав від  громадянина неправомірну вигоду у сумі 2 тисяч  доларів США. За ці кошти посадовець обіцяв стягнути борг у розмірі 189 тисяч гривень в рамках виконавчого провадження.

Гроші посадовець отримував частинами – спочатку 500 доларів США, згодом ще 1000 доларів США.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Одеської області. Оперативний супровід − Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.