2,5 мільйони гривень збитків державі - митник відповість у суді за службову недбалість

27/01/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, завершили досудове розслідування кримінального провадження за фактом службової недбалості державного інспектора відділу митного оформлення митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України). Обвинувальний акт скерований до суду.

Слідством встановлено, що 31 січня 2019 року інспектор неналежним чином здійснив митні формальності та пропустив на митну територію України транспортний засіб з незадекларованими промисловими товарами. Так, посадовець оформив в’їзд автомобіля «DAF» з поштовими відправленнями загальною вагою понад 8,5 тон. Того ж дня під час попереднього огляду вантажівки виявлено  ще 4 тони незадекларованих товарів народного вжитку виробництва Китайської Народної Республіки. Внаслідок дій інспектора державний бюджет недоотримав митні платежі в сумі понад 2,5 мільйона гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Львівської області.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.