Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

27 000 гривень за відпуск деревини без обліку – ДБР затримало лісничого

27/03/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, затримали лісничого одного лісництв ДП «Світловодське лісове господарство» за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, лісничий у змові із посадовцем держпідприємства «Світловодське лісове господарство» вимагали від громадянина 200 тисяч гривень за відпуск і можливість придбання 100 м3 не облікованої деревини породи дуб по вже використаних документах із аукціону. Кошти мали передаватися за кожний вивезений вантажний автомобіль з діловою деревиною.

26 березня 2020 року лісничого затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання ним неправомірної вигоди у сумі 27 тисяч гривень.  

Наразі тривають першочергові слідчі і процесуальні дії, вирішується питання щодо повідомлення лісничому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу. 

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Кіровоградської області. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області ДСР Нацполіції.

У разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.